Ile zarabia tłumacz? | Najlepszetlumaczenia.pl | Tłumacz Szczecin
17104
post-template-default,single,single-post,postid-17104,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.7,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Zarobki tłumacza

21 Lip Zarobki tłumacza

Ile zarabia tłumacz?

Tłumacz przysięgły należy do jednych z lepiej opłacanych zawodów. Wiele osób właśnie z tego powodu decyduje się na rozpoczęcie takiej właśnie kariery. Kuszeni wizją wysokich pensji, zapominają jednak o tym, że nie każde biuro tłumaczeń przysięgłych, będzie w stanie sprostać im oczekiwaniom. Co więc składa się na wysokość zarobków, które taki tłumacz może uzyskać?

tłumaczenia szczecin

Biuro tłumaczeń szczecin

Miejsce i charakter pracy – w dużych miastach biuro tłumaczy może dyktować wyższe ceny za swoje usługi. Wynika to z bardziej zasobnego portfela klientów. W mniejszych miejscowościach ceny usług mogą być niższe, dostosowane zarówno do rynku, jego mieszkańców jak i charakteru tłumaczeń. Drugą rzeczą, która również będzie kształtować zarobki, które osiąga tłumacz, jest sposób jej wykonywania. Jeśli tłumacz przysięgły języka niemieckiego pracuje na podstawie umowy o pracę lub umowy o dzieło, to będzie otrzymywać niższe wynagrodzenie niż wtedy, gdyby zaczął pracę na własny rachunek. To jest właśnie celem wielu tłumaczy – otworzyć własne, małe biuro tłumaczeń przysięgłych i pracować na własny rachunek. Wbrew pozorom nie jest to takie trudne, jak może się wydawać.

Rodzaj tłumaczeń – tłumaczenia przysięgłe mają wyższą cenę niż tłumaczenia zwykłe. Z drugiej strony należy im poświęcić więcej czasu i uwagi. Od doświadczenia i umiejętności organizowania sobie pracy, będzie zależała wydajność tłumacza. To on sam będzie decydował o tym, który rodzaj tłumaczeń okaże się dla niego bardziej dochodowy. W połączeniu z tym, ile takich tłumaczeń uzyska w ciągu miesiąca, zależeć będzie jego ogólny dochód.

Podsumowanie

Analizując dane z całego kraju, średni miesięczny zarobek tłumaczy można ocenić na poziomie 4500 złotych brutto. To oczywiście dane statystyczne, które jak zawsze zawyżane są przez małą ilość najlepiej zarabiających tłumaczy. Można zatem przyjąć, że stosunkowo prosty do uzyskania miesięczny dochód brutto, powinien się kształtować na poziomie ok 3500 złotych. Na pytanie czy jest to satysfakcjonujący dochód, każdy z was musi odpowiedzieć sobie indywidualnie.

No Comments

Post A Comment